Hoşgeldin, ziyaretçi! [ Kayıt Ol! | Giriş Yaprss

 

YÖKDİL başvuruları başladı | YÖKDİL sonbahar dönemi sınavı 2018

  • Eklenme: 8 Ağustos 2018 16:36
  • Kalan Zaman: Bu ilanın süresi doldu.
image

İlan Açıklaması

Anadolu Ünviersitesi tarafından beşinci kez yapılacan olan Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) sınav başvuruları, 8 Ağustos 2018 tarihinde başladı, 17 Ağustos 2018 tarihinde sona eriyor. Sınav tarihi ise 22 Eylül 2018 saat 14:00 olarak açıklandı. Sınavda toplam 80 soru sorulacak, 180 dakika sürecek.

YÖKDİL sınav ücreti, 85 Türk Lirası olarak açıklandı. Sınav ücretlerini yatırmayanlar için ‘sınav giriş belgesi’ sistemde gözükmeyecek. Sınavı geçerli olmayanlar veya sınavda başarısız olanlar için ücret iade edilmeyecek. Sınav günü, sınava girecek olanlar kurşun kalem ve silgi getirmesi zorunludur açıklamasında bulunuldu.

BAŞVURU SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

KILAVUZ SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HANGİ DİLLERDEN SINAV YAPILACAK? 

Kılavuzda yayımlanan bilgiye göre; Fen Bilimleri ve Sağlık Bilimleri alanlarında İngilizce; Sosyal Bilimler alanında ise Almanca, Arapça, Fransızca ve İngilizce dillerinde yapılacaktır, açıklamasında bulundu.

SINAV MERKEZLERİ


Kurum tarafından toplam 35 yerde sınav merkezi açılacak. Sınav, yukarıdaki tabloda listelenmiş olan 30 (otuz) ilde, toplam 35 (otuz beş) sınav merkezinde gerçekleştirilecektir. Adaylar, yalnızca 1 (bir) sınav merkezi tercihinde bulunabilir. Adayların atandıkları sınav merkezleri değiştirilemez. Bu nedenle, sınav merkezinin doğru tercih edilmesi adayların sorumluluğunda olup, başvuru sürecinde tercih işlemi adaylar tarafından dikkatle yapılmalıdır. 

 

öne çıkanlar

“Kafanı taşa sürter, kıvılcım çıkartırım”

Dikkat zamlı ödenecek!

Polisi şoke eden düzenek! İpi çekince…

, , , , ,

100 kez görüntülendi, 1 kişisi bugün görüntüledi.

  

Yorum

Yorumlara Kapalıdır.