Hoşgeldin, ziyaretçi! [ Kayıt Ol! | Giriş Yaprss

 

WhatsApp güvenlik için düğmeye bastı!

  • Eklenme: 11 Ağustos 2018 16:39
  • Kalan Zaman: Bu ilanın süresi doldu.
imageimage

İlan Açıklaması

WhatsApp, Hindistan’da, sahte haber krizini çözmek için çok çalışıyor. Şirket, sahte haber sorununu düzeltmek için Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı (MEITY) ile anlaşmaya vardı. Peki, WhatsApp güvenlik için ne gibi hamleler yapacak?

WhatsApp’ın yeni oluşturacağı ekip, platform üzerinden gönderilen spam içerikli mesajları tespit edecek. Yönlendirmeler ile özellikle Android telefonlara malware yani kötücül yazılım yükleyen kişiler hem WhatsApp’ın hem de devletin yaptırımları ile karşılaşacak.

Şimdilik Hindistan’da başlayan bu operasyonun yakında dünya geneline de yapılması bekleniyor. Sahte mesajları tespit ederek kolluk kuvvetleri ile operasyon yürütecek olan WhatsApp, bu sayede platformunun daha güvenli bir yapıya sahip olmasını sağlayacak.

WhatsApp güvenlik

 

Uçtan uca şifreleme sistemi ile kullanıcılarının yazışmalarını güvence altına alan WhatsApp, Android cihazları hedef alan kötücül yazılımları da engelleyerek Android‘de güvenliği sağlayacak. Bakalım WhatsApp’ın bu hamlesinden sonra diğer mesajlaşma uygulamaları da buna benzer bir operasyon başlayacak mı?

öne çıkanlar

Kısa yoldan zengin olmak istediler

Talisca’dan olay açıklamalar

Polisi şoke eden düzenek! İpi çekince…

, , ,

98 kez görüntülendi, 1 kişisi bugün görüntüledi.

  

Yorum

Yorumlara Kapalıdır.