Hoşgeldin, ziyaretçi! [ Kayıt Ol! | Giriş Yaprss

 

Washington’daki askeri tesislerde bombalı paket alarmı

  • Eklenme: 27 Mart 2018 06:02
  • Kalan Zaman: Bu ilanın süresi doldu.
image

İlan Açıklaması

Paketlerin izi sürülüyor

“Ulusal Başkent Bölgesi’nde yer alan birçok askeri tesise gönderilen belirsiz paketlerin izini sürüyoruz. Konu şu aşamada soruşturma altındadır.” ifadelerini kullanan Yarbay Baldanza, detaylarla ilgili soruları ise Federal Soruşturma Bürosuna (FBI) yönlendirdi.

Üstelik Amerikan medyasına konuşan ve ismi belirtilmeyen Amerikalı yetkililer, Virginia eyaleti sınırları içinde yer alan Fort Belvoir kışlasındaki Ulusal Savunma Üniversitesine şüpheli paket gönderildiğini aktardı. NBC kanalına açıklamalarda bulunan FBI yetkilileri ise Fort Belvoir kışlasındaki Geospatial İstihbarat Ajansı ve Milli Savunma Üniversitesine iki öbür paket gönderildiğini belirtti. Bu paketlerden birinde devre tahtasına ast akışkan batmış şişe olduğu bilgisini paylaşan yetkililer, her iki paketin de yoklama altına alındığını duyurdu.

Patlayıcı düzenek çıkabilir

Yeniden NBC kanalına konuşan bir FBI yetkilisi, bir paketin de Beyaz Saray ve Merkezi Haberalma Teşkilatının (CIA) posta operasyon merkezinin bulunduğu Anacostia-Bolling Üssü’ne gönderildiğini ifade etti. Söz konusu paketlerin incelenmek üzere Quantico’daki FBI merkezine götürüldüğü bildirilen haberde, içindeki malzemelerin çalışabilir bir patlayıcı tertibat olup olmadığının demin bilinmediğini kaydetti.

Fort McNair’den patlayıcı çıktı

öte yandan CNN televizyonuna konuşan yetkililer, başkent Washington’da Milli Savunma Üniversitesinin de bulunduğu Fort McNair kışlasına bir paket gönderildiği bilgisini paylaştı. Fort McNair’e gönderilen paketin içinde patlayıcı madde bulunduğu ifade edildi.

Kara Kuvvetleri sözcülerinden Michael L. Howard, konuyla ilgili açıklamasında şu bilgileri verdi: “Ulusal Savunma Üniversitesine gönderilen paket saat 08.30’da bırakıldı. 12.10’da Virginia Fort Belvoir 52. Kara Patlayıcı Madde Imha Birliğinden gelen ekipler paketin testlerinin kara barut ve kalıntıları için fazla çıktığını tespit etti. X-ray görüntülerinde ise pakette bir GPS cihazı ve bir fünyenin bulunduğu tespit edildi. Paket etkisiz ışık halkası getirildi ve herhangi bir yaralanma söz konusu olmadı.”

 

, , , , , , , , ,

62 kez görüntülendi, 1 kişisi bugün görüntüledi.

  

Yorum

Yorumlara Kapalıdır.