Hoşgeldin, ziyaretçi! [ Kayıt Ol! | Giriş Yaprss

 

Türkiye’nin havası pak tek şehri Artvin

  • Eklenme: 19 Nisan 2018 03:57
  • Kalan Zaman: Bu ilanın süresi doldu.
imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

İlan Açıklaması

Türk Toraks Derneği ve Ajans Press’in derlediği bilgilere göre Türkiye’nin en lekeli ve pak havaya sahip şehirleri belirli oldu. 2017 senesinde Türkiye’de yalnızca bir şehrin havası pak çıktı. İstanbul’da da yapılan tahlillerde havası en lekeli ilçe Esenyurt olarak tanımlandı. İşte Türkiye’nin havası en pak ve en lekeli kentleri.
Türkiye'nin havası temiz tek ili Artvin ©Shutterstock Avrupa Birliği limitlerine göre, Türkiye’de 180 istasyonun 156’sında geçen senelere oranla daha fazla lekelilik olduğu tespit edildi. 62 istasyonda ise tespit etilen limit aşımının 180 günden daha fazla olduğu görüldü. Dünya Sağlık Teşkilatı referans bilgileri baz alındığında, Türkiye’deki 81 şehirden 80’inin havasının lekeli olması dikkat çekti. İşte Türkiye’nin en lekeli 5 kenti şöyle:

1. Bursa
Türkiye'nin havası temiz tek ili Artvin ©Shutterstock Bursa devamı altta Dört sevgilisi birden saldırdı! Dört sevgilisi birden saldırdı! Dört sevgilisi birden saldırdı! 'Hayvanlık ettim beni affedin' 'Hayvanlık ettim beni affedin' ‘Hayvanlık ettim beni bağışlayın’ devamı 2. Manisa
Türkiye'nin havası temiz tek ili Artvin ©Shutterstock Manisa 3. Adana
Türkiye'nin havası temiz tek ili Artvin ©İHA Adana 4. Denizli
Türkiye'nin havası temiz tek ili Artvin Denizli devamı altta Meğer herkesi kandırmış! İşte Seren Serengil'in gerçek yaşı Meğer herkesi kandırmış! İşte Seren Serengil'in gerçek yaşı Meğerse herkesi aldatmış! İşte Seren Serengil’in asıl yaşı Eski Galatasaraylı futbolcuya yumruklu saldırı Eski Galatasaraylı futbolcuya yumruklu saldırı Daha Önceki Galatasaraylı futbolcuya yumruklu hamle devamı 5. Niğde
Türkiye'nin havası temiz tek ili Artvin Niğde 81 şehirden 80’nin havası lekeli
Türkiye'nin havası temiz tek ili Artvin Türkiye’nin havası pak olan tek şehri ise Artvin olarak tanımlandı.

Megakentlere göre en lekeli ilçeler
Türkiye'nin havası temiz tek ili Artvin İstanbul: Esenyurt en lekeli ilçe olurken, onu sırasıyla Başakşehir, Ümraniye, Alibeyköy, Şirinevler, Aksaray, Yenibosna ve Kadıköy izledi.

İzmir
Türkiye'nin havası temiz tek ili Artvin Gaziemir, Sancaklı, Bornova, Şirinyer, Alsancak, Karşıyaka, Güzelyalı ve Hamlı ilçeleri lekelilik limitini aşan yerler arasında yer aldı.

Ankara
Türkiye'nin havası temiz tek ili Artvin Başşehre bakıldığında da limitin aşıldığı ilçeler; Kayaş, Sıhhiye, Demetevler, Keçiören, Cebeci, Dikmen, Sincan ve Bahçelievler biçiminde görüldü.

, , , , , , , , , ,

41 kez görüntülendi, 1 kişisi bugün görüntüledi.

  

Yorum

Yorumlara Kapalıdır.