Hoşgeldin, ziyaretçi! [ Kayıt Ol! | Giriş Yaprss

 

Spotify sonunda emeline erişti

  • Eklenme: 4 Nisan 2018 18:45
  • Kalan Zaman: Bu ilanın süresi doldu.
image

İlan Açıklaması

Spotify‘ın ulusa açılma yolu uzun sürdü ama en sonunda hakikate dönüşmüş vaziyette. İşletme artık ulusa sarih ve alışıldık IPO yerine doğrudan listeleme gibi gizeme dışı bir usulü seçim etti. Reuters’ın belirttiğine göre paylar, Pazartesi günü sonlarında New York Borsası NYB tarafından 132 dolar maliyeti ile satışa sunuldu ve bu da Spotify’a 23 milyar doların üzerinde bir kıymet biçiyor.

Spotify’ın ilk alımı uzun bir vakit yapılmadı ve bu vakit yeni bir rekor olabilir. NYB, doğrudan listeleme nedeniyle ilk satışın basmakalıptan daha uzun sürebileceğini belirtmişti. Bu vakit içerisinde ise beklenen satış maliyeti 170 dolara kadar çıkmıştı. Maliyetteki bu hareketliliğin nedeni ise Spotify’ın IPO yerine doğrudan listelemeyi seçmiş olması. Bu sistemde maliyetler evvelden tanımlanmak yerine talep ve arz ile tanımlanıyor. Geçtiğimiz sene işletme, 10 milyar dolar bedelinde yatırım beklediğini belirtiyordu ve görünene göre bunun çok daha aşırısını elde edecek.

Spotify payları, Salı sabahı 7:45 itibariyle 165.90 dolar maliyetinden satılmaya başlandı ve başlangıçta 5.6 milyon dolarlık pay satıldı…

Evvelki HaberSamsung Exynos 9820, Galaxy S10’a Efor Verecek Sonraki HaberPerakendede Kadının Eforunu Anlatacaklar

, , , , ,

78 kez görüntülendi, 1 kişisi bugün görüntüledi.

  

Yorum

Yorumlara Kapalıdır.