Hoşgeldin, ziyaretçi! [ Kayıt Ol! | Giriş Yaprss

 

Sel suyunda balık tuttu

  • Eklenme: 27 Temmuz 2018 14:10
  • Kalan Zaman: Bu ilanın süresi doldu.
image

İlan Açıklaması

Sağanak yağış Afyonkarahisar’da etkili oldu. Çoğu ev ve iş yeri su baskınından son anda kurtuldu. Bir balığı oltaya bağlayıp su birikintisine atan ve balık tutar gibi yapan balıkçı Ahmet Çavdar, her yağmurda caddede su birikmesine tepki amaçlı böyle bir şey yaptığını söyledi.

Afyonkarahisar’da öğleden sonra sağanak etkili oldu. Yaklaşık yarım saat süren sağanak nedeniyle cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Merkez İstiklal Mahallesi Adliye Caddesi üzerindeki su birikintileri, vatandaşlara ve araç sürücülerine zor anlar yaşattı. Bölge esnafı iş yerlerinin önünde biriken suları kendi imkanlarıyla tahliye etmeye çalıştı.

‘Soruna dikkat çekmek istedim’

Cadde üzerinde balıkçılık yapan Ahmet Çavdar ise iş yerinden getirdiği ölü balığı oltaya bağlayıp su birikintisine attı. Balık tutar gibi yapan Çavdar’a yoldan geçen araç sürücüleri de klakson çaldı. Oltanın ucundaki balığı çevredeki esnaf ve vatandaşlara gösteren Çavdar, “Her zaman burada su birikiyor. Ben de bu soruna dikkati çekmek için böyle bir şey yapma kararı aldım” dedi.

‘Su birikintileri evlere giriyor’

Cadde üzerinde oturan Harun Çelik, daha önceki yağmurlarda da cadde ve kaldırımlarda su birikintileri oluştuğunu vurguladı. Afyonkarahisar Belediyesi yetkililerine durumu iletmesine rağmen bir çözüm üretilmediğini iddia eden Çelik, “Buradaki su birikintileriyle evlerin alt katlarını su basıyor. Belediye yetkilisini aradım. Bana normal olduğunu, boruların genişlemesi gerektiğini söylüyor. Buradaki alt yapı maalesef kaldırmıyor” diye konuştu.

, , , ,

47 kez görüntülendi, 2 kişisi bugün görüntüledi.

  

Yorum

Yorumlara Kapalıdır.