Hoşgeldin, ziyaretçi! [ Kayıt Ol! | Giriş Yaprss

 

ROKETSAN, Ulusal Uslu Cephane’ın seri yapımına başlayacak

  • Eklenme: 5 Nisan 2018 05:22
  • Kalan Zaman: Bu ilanın süresi doldu.
image

İlan Açıklaması

Cirit füzesinin modifiye edilmesiyle insansız hava vasıtaları için geliştirilen Mini Uslu Cephane’ın MAM ROKETSAN tarafından seri imali yapılacak.

ROKETSAN, HAMLE taarruz helikopterlerine entegre edilen Cirit füzesini modifiye ederek insansız hava vasıtaları için geliştirdiği Mini Uslu Cephane’ın MAM yeni varyantının seri yapımına başlıyor

MAM-C ismini taşıyan Türk Silahlı Güçleri’nin Türk Silahlı Kuvvetleri yeni vurucu eforu, lazer arayıcı başlığı sayesinde yüksek vuruş hassasiyetine sahip bulunuyor. MAM-C’nin Cirit füzesi gibi harp başlığı spektrumuna da sahip olması sayesinde, ROKETSAN’ın mahsul ailesini kullanan Türk Silahlı Kuvvetleri, MAM-L ve MAM-C ile değişik niyetlere karşı en tesirli olacak seçeneği seçebilme kısmetine kavuşacak.

Yüksek infilaklı parçacık tesirli başlık

Habertürk gazetesinde yer alan habere göre MAM-C ile özellikle hafif yapılar, zırhsız kara vasıtaları, radar antenleri, silah mevzileri gibi yumuşak maksatların, ayrıca 25 metre çaptan daha geniş alana parçalamış terörist ve düşman askerlerinin yıkım edilmesi kastediliyor. MAM-C’nin yüksek infilaklı parçacık tesirli harp başlığı niyete erişmesine kısa mesafe kala patlayarak geniş bir sahada tesir yaratmasını sağlıyor.

MAM-C’nin üzerindeki kanatçılar, füzenin insansız hava vasıtasından vazgeçildikten sonra gayesine doğru balanslı bir biçimde süzülmesine destekçi oluyor. MAM-C için 3 değişik lançer geliştirildi. SİHA’ların kanat altlarına tekli, ikili ya da üçlü MAM-C lançeri entegre edilebilecek. MAM-C’nin “silahlı HÜRKUŞ” gibi hafif taarruz uçaklarına da entegre edilmesi düşünülüyor.

, , , , , , ,

69 kez görüntülendi, 1 kişisi bugün görüntüledi.

  

Yorum

Yorumlara Kapalıdır.