Hoşgeldin, ziyaretçi! [ Kayıt Ol! | Giriş Yaprss

 

Mircea Lucescu: Herkes 10 numara oynamak istiyor

  • Eklenme: 22 Mart 2018 21:43
  • Kalan Zaman: Bu ilanın süresi doldu.
image

İlan Açıklaması

A Milli

“Türk oyuncuları görmek kolay olmuyor”

Lucescu, kasım ayından beri milli oyuncuları seyrettiğini hatırlattı.

Geçen sürede 50’den pozitif maçı izlediğini, bütün oyuncuları seyretmeye çalıştığını anlatan Lucescu, yabancı futbolcuların fazlalığından dolayı yerli oyuncuları izlemenin basit olmadığını savundu.

Türk oyuncuların kendi takımlarında eksik forma şansı bulduğunu dile getiren Lucescu, sözlerine şöyle devam etti:

“Genç oyunculara ulusal takımın çekirdeği olma imkanını tanıyoruz. Gençleri, gelecek maçlarda da görmeye çalışacağım. Değişik, daha önce görmediğimiz oyuncuları da göreceğiz. Sonuçta bunlar arkadaşlık, hazırlık maçları. Gençlere, kendilerini açıklama edebilme ve şahsiyetini ortaya koyabilme imkanı tanıyacak maçlar bunlar. Tabii ama kayda değer maçlar. Bunun farkındalar, biliyorlar. Birlikte sadece iki antrenman yaptık lakin konuştuk, toplantılar yaptık. Ne yapacağımızı, ne yapmamız gerektiğini konuştuk. Sorumluluklarını biliyorlar, öğrendiler. Diğer gelmeyen ve gelemeyen oyuncular da takıma her tarafta katılabilir. İyi bir yolda olduğumuzu düşünüyorum. İyi bir oyuncu ekibim var. Onlara inanıyorum. 26 oyuncu çağırıyoruz lakin 17 ayrı kulüpte oynayan oyuncu grubu sonuçta.”

“Cümbür Cemaat ’10 numara’ oynamak istiyor”

Lucescu, Türkiye’de bir problemin olduğunu, becerikli oyuncuların hepsinin ’10 numara’ oynamak istediğini dile getirdi.

Hakan Çalhanoğlu, Yusuf Yazıcı, Emre Mor, Oğuzhan Özyakup gibi oyuncuları kenarda bırakamayacağını lakin onların da diğer mevkilerde de forma giyebileceğini aktaran Lucescu, “Onlar da yavaşça eminim ne yapmamız ve ne yapılması gerektiğini anlayacaktır. Çünkü bu takım 4-1-4-1’den 4-3-2-1’e geçip oynayabilir ya da tam tersini yapabilir. Enes Ünal’la birlikte 4-4-2 de oynayabiliriz. Oyunun disiplinini iyi kurmanız lüzumlu. Genç Türk oyuncuların problemi bu. Herkes ’10 numara’ oynamak istiyor. 18 yıl önce de öyleydi ve hala aynı.” ifadelerini kullandı.

, ,

45 kez görüntülendi, 1 kişisi bugün görüntüledi.

  

Yorum

Yorumlara Kapalıdır.