Hoşgeldin, ziyaretçi! [ Kayıt Ol! | Giriş Yaprss

 

Meteoroloji’den İstanbul ihtarı: Bugüne aldanmayın

  • Eklenme: 31 Mart 2018 11:04
  • Kalan Zaman: Bu ilanın süresi doldu.
image

İlan Açıklaması

Meteoroloji son hava gidişatı tahminlerine söyledi. Pazar günü için İstanbul’a güçlü yağış ihtarı yapıldı. Pazar günü 20 derece olan sıcaklık pazartesi günü 15 dereceye düşüyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurt genelinde yağış beklenmiyor. Kuzey ve doğu kesimlerin parçalı yer yer çok bulutlu, öbür yerlerin az bulutlu geçeceği hipotez ediliyor. Bu sabah saatlerinde Marmara Bölgesinin güneyi ve doğusu, Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu ile Yozgat, Sivas ve Kayseri etraflarında yer yer sis ve pus olayı görüleceği hipotez ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan varsayımlara göre, hava sıcaklığının batı ve iç kesimlerde 6 ila 10 derece çoğalacağı, öbür yerlerde ehemmiyetli bir farklılık olmayacağı hipotez ediliyor. Rüzgarın genellikle batı ve kuzeybatı istikametlerden hafif ara gizeme orta güçte, Marmara’nın batısı ve Kıyı Ege’de zamanla güney istikametlerden güçlü, yer yer kısa süreli fırtına 40-70 Kilometre/saat biçiminde esmesi bekleniyor.

İstanbul için ihtar

Meteoroloji’den yapılan 5 günlük hava gidişatı değerlendirmeleri yayınlandı. Buna göre sıcak bir gün yaşayan İstanbul’da yarın ve pazartesi günü güçlü yağış tesirli olacak. Pazar günü 20 derece olan sıcaklık pazartesi günü 15 dereceye düşüyor. Salı günüden itibaren ise güneş ve sıcak hava geri dönecek.

Meteorolojiden İstanbul ihtarı: Bugüne aldanmayın

Bazı şehirlerde beklenen hava vaziyetiyle günün azami sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Parçalı ve çok bulutlu 16
İstanbul: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu 19
İzmir: Parçalı az bulutlu 22
Adana: Parçalı bulutlu 24
Antalya: Parçalı bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu 21
Samsun: Parçalı bulutlu 14
Trabzon: Parçalı bulutlu 14
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu 10
Diyarbakır: Parçalı bulutlu 19

, ,

58 kez görüntülendi, 1 kişisi bugün görüntüledi.

  

Yorum

Yorumlara Kapalıdır.