Hoşgeldin, ziyaretçi! [ Kayıt Ol! | Giriş Yaprss

 

Mermeri değişik planlayanlara mükâfat verildi

  • Eklenme: 1 Nisan 2018 12:52
  • Kalan Zaman: Bu ilanın süresi doldu.
image

İlan Açıklaması

İZMİR, DHA- İZMİR’de bu sene  24’üncüsü açılan  MARBLE Beynelmilel Natürel Taş ve Teknolojileri Fuarı faallikleri kapsamında asıllaşan Genç Yaratıcı Fikirler Platformu’nun en farklı 3 tasarımı belirli oldu. Mermerden kalorifer peteği de mükâfat aldı.
MARBLE, Türkiye’nin muhtelif şehirlerindeki üniversitelerin tasarım ile mimarlık kısmı talebelerini ve yeni mezunlarını, sektörün önde gelen şirketleri ile bir araya getirdi. Genç tasarımcılarından 39 projesine desteklediyen şirketler bunlardan 21’ini natürel taş kullanarak üretti. Genç tasarımcıların, natürel taş kullanarak yaşamın her alanında kullanılabilecek tasarımlarının yer aldığı platformun mükâfat merasimine İzmir Megakent Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Başkanı Aydın Dinçer, Türkiye Mermer Doğaltaş ve Makinaları Üreticileri Birliği TÜMMER Raif Türk, Ege Maden İhracatçıları Birliği Başkanı Mevlüt Kaya, katılımcı işletme temsilcileri, tasarımcılar ile ziyaretçiler de katıldı.
Platform’da en farklı 3 tasarım Orçun Umut Kumova’nın Granitaş tarafından üretilen Calient isimli kalorifer peteği, Mert Taş’ın Silkar /Akdo tarafından üretilen mermerin akıcı desenlerini işlediği Yin-Yang ve Fatma Betül Dokucu’nun Türeks tarafından hazırlanan Koza oldu. En farklı üç tasarımın sahipleri mükâfatlarını Kocaoğlu’nun elinden aldı. “En iyi işbirliği” mükâfatını ise yeniden Mert Taş’ın Yin-Yang isimli tasarımı ile Gizem Karataş’ın Limra tarafından yapılan kent mobilyası U-Bench isimli tasarımı aldı. TÜMMER özel mükâfatı ise Berke İnce’nin TÜMAŞ tarafından hazırlanan MerMerdiven isimli merdiven tasarımının oldu.

FOTOĞRAFLI

Legal Bilgilendirme

“Yurttan Haberler” kategorisi altındaki içerikler, sistem tarafından ajanslardan otomatik olarak çekilip yayına verilmektedir. Bu içerikler üzerinde cnnturk.com editörlerinin rastgele bir tasarrufu yoktur, mesullük alakalı ajanslardadır.

, ,

58 kez görüntülendi, 1 kişisi bugün görüntüledi.

  

Yorum

Yorumlara Kapalıdır.