Hoşgeldin, ziyaretçi! [ Kayıt Ol! | Giriş Yaprss

 

Katil zanlısı kardeşler 29 yıl sonra yakalandı

  • Eklenme: 11 Ağustos 2018 06:18
  • Kalan Zaman: Bu ilanın süresi doldu.
image

İlan Açıklaması

China Daily gazetesinin haberine göre, ülkenin kuzeydoğusundaki Cilin eyaletinin Siping kentinde 7 kişiyi katletmek ve bazı soygun olaylarına karışmakla suçlanan 52 yaşındaki Çi Cıhua ve 49 yaşındaki Çi Cıfıng gözaltına alındı.

Kardeşlerin, 1989 yılında bir lisede görev yapan iki memuru, 1992 yılında Huang adlı bir kent sakini ile iki kızını, 1993’te ise kentin vergi müdürü ve oğlunu öldürdüğünden şüpheleniliyor. Zanlıların, ayrıca söz konusu vakalarda maktullerden toplam 9 bin yüen (yaklaşık bin 315 dolar) çalmakla suçlanıyor.

İşledikleri suçlardan sonra kimliklerini değiştirerek ve başka şehirlere taşınarak firari bir hayat yaşayan katil zanlılarının ülkenin kuzeyindeki İç Moğolistan’a taşındığı kaydedildi. Firarilerin bu süre zarfında Cilin eyaletindeki aile üyeleriyle de irtibatını kestiği vurgulandı.

Kamu Güvenlik Bakanlığının yurtiçi ikametgah kayıt sisteminde polislerin zanlılara benzerlik taşıyan fotoğrafları defalarca kontrol ettikten sonra harekete geçmeleriyle yakalan katil zanlılarının isimlerini Çin Conghua ve Çin Congfıng olarak değiştirdikleri ortaya çıktı.

öne çıkanlar

Kısa yoldan zengin olmak istediler

Talisca’dan olay açıklamalar

“Kafanı taşa sürter, kıvılcım çıkartırım”

, , , ,

80 kez görüntülendi, 2 kişisi bugün görüntüledi.

  

Yorum

Yorumlara Kapalıdır.