Hoşgeldin, ziyaretçi! [ Kayıt Ol! | Giriş Yaprss

 

İstanbul’daki elektrik üretim santrali havadan görüntülendi

  • Eklenme: 27 Mart 2018 18:30
  • Kalan Zaman: Bu ilanın süresi doldu.
imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

İlan Açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, çöp gazından elektrik üretimi yapılan tesise yaptığı ziyarette, “Elektrik üretim tesislerimizde günlük 401 megavat gücünde elektrik üretimi yapılıyor. Bu da 870 bin nüfusa tekabül ediyor. İstanbul’da 300 bin konutun elektriği üretiliyor” dedi. sırası gelmişken İstanbul’daki elektrik üretim santrali de havadan görüntülendi.
İstanbul'daki elektrik üretim santrali havadan görüntülendi İBB Başkanı Mevlüt Uysal, İstanbul Çevre Yönetimi Sanayi ve Ticaret A.Ş. (İSTAÇ)’nin Eyüpsultan Odayeri’de bulunan elektrik üretim santralini ziyaret etti. Uysal, “İhalesini yapmış olduğumuz 3 bin tonluk yakma tesisimiz devreye girdiği süre yaklaşık 1,5 milyon nüfusun elektrik ihtiyacını karşılayacak jurnal elektrik üretimi oluşacak” diye konuştu.
İstanbul'daki elektrik üretim santrali havadan görüntülendi Uysal, “Tüm dünyada ne yapılıyorsa burada da o yapılıyor; fakat gelişmiş ülkelerde yüzde 80’lere dek yakma usulüyle bertaraf ediliyor. Bizim ülkemizde yüzde 15’lik bir kısmını depolama haricinde değerlendirebiliyoruz. Çöplerin yüzde 4,5’unu geri kazanıyoruz. Tümör için çöplerden kompost üretiyoruz, geri kalan yüzde 85’ini depolamaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı. devamı aşağıda 'Akrep soktu bu hale geldim' 'Akrep soktu bu hale geldim' ‘Akrep soktu bu ülkü geldim’ Ne yaptın Cansu! Paylaştığı fotoğrafla rezil oldu Ne yaptın Cansu! Paylaştığı fotoğrafla rezil oldu Ne yaptın Cansu! Paylaştığı fotoğrafla rezil oldu devamı
İstanbul'daki elektrik üretim santrali havadan görüntülendi 2017 yılında yapılmış iki ihaleyi andıran Uysal, “Birisi, jurnal 3 bin ton kapasiteli aydınlatma tesisimiz. Tekrar jurnal 100 ton kapasiteli biometanizasyon denilen sistem. Birisi 2019 yılı sonunda, diğeri 2020 sonu gibi faaliyete geçmiş olacak. Bunlar devreye girdiği zaman İstanbul’da hedefimiz yüzde 50’sini uyumlu depolama sistemiyle, yüzde 50’sini de kısmen geri dönüştürmeyle” dedi. Uysal, “İhalesini yapmış olduğumuz 3 bin tonluk aydınlatma tesisimiz devreye girdiği süre takriben 1,5 milyon nüfusun elektrik ihtiyacını karşılayacak günlük elektrik üretimi oluşacak” diye konuştu. Havadan görüntülendi
İstanbul'daki elektrik üretim santrali havadan görüntülendi İstanbul’da günlük 19 bin 200 ton çöp çıktığını söyleyen Uysal, “Bu tesis, uyumlu depolama sahalarında biriken metan gazından elektrik üretme tesisi. Başlangıcı 1995 yılı. İstanbul’da uyumlu depolama 1994 yılı. Tesadüf fakat bugün 27 Mart. İstanbul’da 1994 yılında 27 Mart seçimiyle yeni bir süreç, belediyecilik anlayışı başladı. AK Parti ile birlikte yeni bir idare anlayışı oluştu” dedi.
İstanbul'daki elektrik üretim santrali havadan görüntülendi Sakin, “Bu tesis 25 yıl gaz üretmeye devam edecek fakat ulaşamadığımız bir şey var, çöpleri uygun ayrıştırma. Halkımız çöpleri ayrıştırarak verirse ayrıca geri değişim malzemelerinin tamamının çöpten ayrıştırılması olası olacak. Bundan sonraki hedefimiz, ilçe belediyelerimizle beraber iki taraflı kampanyalarla çöplerin uygun ayrıştırılması” diye konuştu. Odayeri ve Şile’deki tesiste 870 bin kişiye yetecek elektrik üretildiğini bildiren Uysal, “İstanbul’da günlük 300 bin konutun elektriği üretiliyor” dedi. devamı altında Kenan İmirzalıoğlu 8 ayda eridi Kenan İmirzalıoğlu 8 ayda eridi Kenan İmirzalıoğlu 8 ayda eridi Ayakkabı kralının ölümünde korkunç şüphe Ayakkabı kralının ölümünde korkunç şüphe Pabuç kralının ölümünde korkunç tereddüd devamı
İstanbul'daki elektrik üretim santrali havadan görüntülendi İstanbul’da kişi başına günde ortalama 1 kilogram çöp çıkıyor. 39 ilçeden toplanan jurnal ortalama 18 bin 500 ton çöp, İBB’ye ait 8 katı atık transfer merkezine getiriliyor. Çöpler burada sıkıştırılarak Avrupa ve Anadolu Yakası’ndan yer alan düzenli depolama alanlarına taşınmak üzere TIR’lara aktarılıyor. TIR’larla taşınan çöpler, günde ortalama 800 sefer yapılarak, elektrik, yakacak ve gübreye dönüştürülüyor.
İstanbul'daki elektrik üretim santrali havadan görüntülendi Transfer istasyonlarından uyumlu depolama alanlarına taşınan çöp TIR’ları , tartıldıkları kantarlarda radyasyon kontrolüne de ast tutuluyor. Silivri Seymen’de 226 hektarlık alanda, günde ortalama 12 bin ton atık, Şile Kömürcüoda’da 233 hektarlık alanda günde sıradan 6 bin 300 ton atık bertaraf ediliyor.
İstanbul'daki elektrik üretim santrali havadan görüntülendi Çöplerden oluşan akış suları da maddesel, kimyasal ve biyoloji ile ilgili yöntemlerle arıtılıyor. Arıtılan akış suları, Anadolu Yakasında derelere, Avrupa Yakası’nda ise İSKİ’nin kanalına deşarj ediliyor. Eyüp Odayeri’ndeki tesiste jurnal 2 bin metreküp, Şile Kömürcüoda’daki tesiste ise jurnal bin 700 metreküp akış suyu arıtılıyor.
İstanbul'daki elektrik üretim santrali havadan görüntülendi Evsel atıkların bir kısmı Kemerburgaz Geri Kazanım ve Kompost Tesisi, Şile Kömürcüoda Entegre Mekanik Biyoloji Ile Ilgili Işlem ve Geri Kazanım Tesisi’ne yönlendiriliyor. Ayrıştırılmış organik kısım, Kemerburgaz’da Kompost Tesisi Fermantasyon Ünitesi’ne gönderilerek kompost elde ediliyor. Günlük bin ton atık işleme kapasitesine sahip Kemerburgaz Geri Kazanım ve Kompost Tesisi’nde hal, pazar yeri, park bahçeler ve mutfaklardan çıkan organik atıklar, kompostlaştırılarak geri kazanılıyor. Jurnal üretilen ortalama 18 bin 336 ton kompost, İstanbul’un park ve bahçelerinde ve çiçek üretiminde kullanılıyor.
İstanbul'daki elektrik üretim santrali havadan görüntülendi
İstanbul'daki elektrik üretim santrali havadan görüntülendi
İstanbul'daki elektrik üretim santrali havadan görüntülendi
İstanbul'daki elektrik üretim santrali havadan görüntülendi
İstanbul'daki elektrik üretim santrali havadan görüntülendi

, , ,

65 kez görüntülendi, 1 kişisi bugün görüntüledi.

  

Yorum

Yorumlara Kapalıdır.