Hoşgeldin, ziyaretçi! [ Kayıt Ol! | Giriş Yaprss

 

İstanbul’da işlem: Sultan Abdülmecit’in Grekçe fermanı firaricilerde çıktı

  • Eklenme: 20 Nisan 2018 14:12
  • Kalan Zaman: Bu ilanın süresi doldu.
imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

İlan Açıklaması

İstanbul’da tarihi yapıt firaricilerine müteveccih tertip edilen harekâtta Helenistik yarıyıla ait 19 sunu kabı ve krallık ailesinin yevmiye eşyaları ile Sultan Abdülmecit yarıyılında Grekçe yazılmış bir fermanın da aralarında bulunduğu 268 parça yapıt ele geçirildi. İstanbul Firaricilik Suçlarıyla Çaba Şube Müdürlüğü takımlarının tertip ettiği harekâtta 6 şahıs nezaretine alındı.
İstanbul'da operasyon: Sultan Abdülmecit'in Grekçe fermanı kaçakçılarda çıktı ©DHA Firaricilik Suçlarıyla Çaba Şube Müdürlüğü takımları geçtiğimiz hafta tarihi yapıt firaricilerine müteveccih Bayrampaşa, Fatih, Kadıköy ve Kartal’da işlem tertip etti. Yapılan işlemlerde Ç.Ç., M.O.Y.,A.R.G., S.G., A.G. ve İ.G. nezaretine alındı.

 
İstanbul'da operasyon: Sultan Abdülmecit'in Grekçe fermanı kaçakçılarda çıktı ©DHA Firaricilik polislerinin ele geçirdiği eseler arasında M.Ö. 2500 senelerinde ilk uygarlık olan Lidya medeniliği Kroisos yarıyılına ait 11 tarihi sikke bulunuyor. devamı altta 'Hayvanlık ettim beni affedin' 'Hayvanlık ettim beni affedin' ‘Hayvanlık ettim beni bağışlayın’ Bardakların altındaki bu oyuk bakın ne işe yarıyor? Bardakların altındaki bu oyuk bakın ne işe yarıyor? Kadehlerin altındaki bu oyuk bakın ne işe yarıyor? devamı
İstanbul'da operasyon: Sultan Abdülmecit'in Grekçe fermanı kaçakçılarda çıktı ©DHA Bu sikkelerin altın ve gümüş karışımı olduğu, üzerinde aslan boğa figürlü elektrum bulunduğu bilindi.    
İstanbul'da operasyon: Sultan Abdülmecit'in Grekçe fermanı kaçakçılarda çıktı ©DHA Polis ekiplerinin ele geçirdiği ehemmiyetli parçalardan biri de, Helenistik yarıyıla ait 2200 senelik 19 sunu kabı, krallık ailesi yevmiye eşyaları, kabir armağanı kozmetik şişeleri..
İstanbul'da operasyon: Sultan Abdülmecit'in Grekçe fermanı kaçakçılarda çıktı ©DHA M.Ö.2000 senesine ait Roma ve Bizans yarıyıllarına ait, askerlere ödeme yapmak için kullanılan 140 bronz sikke de ele geçirilen ender yapıtlar arasında bulunuyor.  devamı altta Eski Galatasaraylı futbolcuya yumruklu saldırı Eski Galatasaraylı futbolcuya yumruklu saldırı Daha Önceki Galatasaraylı futbolcuya yumruklu hücum Beşiktaş ucuz kurtulmuş! Beşiktaş ucuz kurtulmuş! Beşiktaş ucuz kurtulmuş! devamı
İstanbul'da operasyon: Sultan Abdülmecit'in Grekçe fermanı kaçakçılarda çıktı ©DHA Selçuklu yarıyılına ait üzeri İslami motifler bulunan 87 bronz kazan, Selçuklu idareyicilerinin olduğu değerlendirilen üzeri altın yaldız olduğu değerlendirilen zırh ve miğfer dikkat çekti. 
İstanbul'da operasyon: Sultan Abdülmecit'in Grekçe fermanı kaçakçılarda çıktı ©DHA Sultan Abdulmecit’in ilk Rum gazetesinin çıkarılması için hazırlattığı Grekçe yazılmış 110×80 santimetre boyutlarında 10 santimetre kalınlığında mermer ferman da ele geçirilenler arasında bulunuyor. 
İstanbul'da operasyon: Sultan Abdülmecit'in Grekçe fermanı kaçakçılarda çıktı ©DHA Firaricilik Suçlarıyla Çaba Şube Müdürlüğü takımlarının tarihi yapıt firaricilerine müteveccih yaptığı işlem polis kameraları tarafından görüntülendi.
İstanbul'da operasyon: Sultan Abdülmecit'in Grekçe fermanı kaçakçılarda çıktı ©DHA Polis ekiplerinin bazı işyerlerinde aramalar yapması ve bazı tarihi yapıtlara el koyması görüntülere yansıdı. 
İstanbul'da operasyon: Sultan Abdülmecit'in Grekçe fermanı kaçakçılarda çıktı ©DHA İşlemler kapsamında nezaretine alınan 6 kuşkulunun Vatan Caddesi’nde bulunan Firaricilik Suçlarıyla Çaba Şube Müdürlüğü’ndeki operasyonları bitirildi.
İstanbul'da operasyon: Sultan Abdülmecit'in Grekçe fermanı kaçakçılarda çıktı ©DHA Şüpheliler’den S.G. ve A.G. hapsedilirken, Ç.Ç., M.O.Y., A.R.G., İ.G. ise tutuksuz suçlanmak üzere özgür vazgeçildi. Ele geçirilen tarihi yapıtlar araştırılmak üzere İstanbul Arkeoloji ve Türk İslam Yapıtleri Müzelerine sevk edildi.

, , , , ,

56 kez görüntülendi, 2 kişisi bugün görüntüledi.

  

Yorum

Yorumlara Kapalıdır.