Hoşgeldin, ziyaretçi! [ Kayıt Ol! | Giriş Yaprss

 

İnternetini kestiler

  • Eklenme: 29 Mart 2018 21:05
  • Kalan Zaman: Bu ilanın süresi doldu.
image

İlan Açıklaması

Ekvador hükümeti, Wikileaks kurucusu Julian Assange‘in internet iletişimini durdurma kararı aldı ve Güney Amerika ülkesinin Londra’daki elçiliğinden tweet veya diğer mesajları göndermesini engelledi. Assange geçtiğimiz yıl Ekvador vatandaşlığına kabul edilmişti ve altı yıldır elçilikte yaşıyor.

Bu karar Assange’in internet bağlantısının kesildiği ilk sefer değil ancak Twitter hesabının sessiz kaldığı bir önceki seferin sadece bir hata olması mümkün. Daha önce de Ekvador hükumeti, Wikileaks’in Hillary Clinton kampanyasından bilgileri yayınlamasının ardından Assange’in internet erişimini kapatmıştı.

Bir Twitter kullanıcısı tarafından orijinal tweet’e cevap olarak gönderilen tercümede Ekvador hükumetinin elçilik içerisinden “Julian Assange’in dış dünya ile görüşmesine imkan tanıyan sistemleri” durdurduğu söyleniyor. Görünene göre Assange, diğer hükumetlere karışan mesajlar göndermeyeceğine dair yazılı bir anlaşmayı ihlal etti.

İLGİLİ HABER İngilizce öğrenme programları Önceki HaberFazla Mesaiye Karşı PC’leri Zorla Kapatacaklar! Sonraki HaberGetContact’a Türkiye’den Erişim Engeli

, , , , , ,

46 kez görüntülendi, 2 kişisi bugün görüntüledi.

  

Yorum

Yorumlara Kapalıdır.