Hoşgeldin, ziyaretçi! [ Kayıt Ol! | Giriş Yaprss

 

Hakkarieforu Kadın Futbol Ekibi 1. Lig’de

  • Eklenme: 17 Nisan 2018 17:51
  • Kalan Zaman: Bu ilanın süresi doldu.
image

İlan Açıklaması

Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Türkiye Futbol Federasyonu Kadınlar 1. Ligi’ne yükselen Hakkarieforu Kadın Futbol Ekibi futbolcuları ve idareyicileri ile toplandı.

Valilik buluşma salonundaki programda futbolcular içeri giren Toprak’ı alkışlayarak, “En büyük vali bizim vali” sloganı ile karşıladı.

Futbolcularla bir müddet sohbet eden Toprak, kendilerine böylesi bir onuru yaşatan sporculara teşekkür etti. Vali Toprak, Hakkari’nin artık sporun her dalında çok büyük zaferlere imza atığını söyledi.

Gençlerin, tükettikleri emeğin karşılığını aldıklarını anlatan Toprak, şunları kaydoldu:

“Hakkari tarihinde şu anda had safha bir ligde bu genç kızlarımız, sporcularımız şehrimizi temsil edecekler. Bu yıl yeniden banal sezonu ikinci olarak bitirdiler gruplarında ve play-of yarışmalarında çok galibiyetli neticeler aldılar. Bu bizim için, Hakkari ulusu ve bu topraklar için onur verici bir büyüme. Ekipte yer alan kızların yüzde 80’i Hakkarili.”

Kadın futbol ekibinin 1. Lig’de de bu galibiyetini sürdüreceğine inandığını vurgulayan Toprak, “Şampiyon olarak ülkemizi yurt dışında temsil etmeyi de arzuluyorlar. Zati bu gaye, istek ve tutku olmasa hiçbir emel yerine gelemiyor. Ben dostlarımızda bu inancı, tutkuyu, eforu gördüm. Allahın İzniyle biz de bundan sonra tam dikkatimizi, odaklanmamızı bu gençlerimize çevireceğiz.” diye konuştu. 

Futbolcular ve kulüp idareyicileri yardımlarından dolayı Vali Toprak’a teşekkür etti.

Programa Şehir Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz ve Şehir Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu da katıldı.

, , ,

68 kez görüntülendi, 1 kişisi bugün görüntüledi.

  

Yorum

Yorumlara Kapalıdır.