Hoşgeldin, ziyaretçi! [ Kayıt Ol! | Giriş Yaprss

 

Güncel altın fiyatları: Bugün gram altın çeyrek altın fiyatı 11 Ağustos’ta Kapalı Çarşı’da ne kadar?

  • Eklenme: 11 Ağustos 2018 15:37
  • Kalan Zaman: Bu ilanın süresi doldu.

İlan Açıklaması

Altın fiyatlarının 11 Ağustos ve geçen hafta oranları haber içeriğinde… Hafta sonu Cumartesi günü gram altın çeyrek altın fiyatı, Kapalı Çarşı’da kaç lira üzerinden işlem görüyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıklamaları sonrası sarı-metal piyasalarda hafif düşüş gözlemlendi. Albayrak “En etkin politikaların yaşanacağı bir dönem olacak. Her bir adımı ince ince döşeyerek aksiyon alacağız, bu görüşmeler ve istişareler Türkiye’nin bu yolculuğunda önemli bir adım olacak. Orta Vadeli Program Eylül’de açıklanacak. Yeni dönemde kararlı bir yaklaşım sergileyeceğiz. İşte yeni model olarak ortaya çıkacak olan, bu bakanlığın koordinasyonunda çok daha kararlı ve güçlü şekilde emin adımların atıldığı önemli ve yeni bir dönem başlayacak. Dizayn ettiğimiz sistem sürdürülebilir olacak. Güçlü temelleri olacak. Esen rüzgarlara karşı ne kadar az sallanırsanız o kadar güçlü olursunuz.” açıklamalarında bulunurken 11 Ağustos’ta son durum nedir?

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI ALIM-SATIM DEĞERLERİ 11 AĞUSTOS 2018

GRAM ALTIN NE KADAR?

Gram altın, Pazartesi günü 198 lira, Salı günü 206 lira, Çarşamba günü 204 lira, Perşembe günü 206 lira, Cuma günü 216 liradan satıldı. 11 Ağustos Cumartesi günü Gram altın fiyatı, alış 247 satış 249 liradan işlem görüyor.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Çeyrek altın, Pazartesi günü 328 lira, Salı günü 341 lira, Çarşamba günü 337 lira, Perşembe günü 340 lira, Cuma günü, 357 liradan satıldı. 11 Ağustos Cumartesi günü çeyrek altın fiyatı, alış 404.44 lira, satış 412 liradan işlem görüyor.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Cumhuriyet altını, Pazartesi günü 1.337 lira, Salı günü 1393 lira, Çarşamba günü 1374 lira, Perşembe günü 1387 lira, Cuma günü, 1457 liradan satıldı. 11 Ağustos Cumhuriyet altını fiyatı, alış 1664 lira, satış 1681 liradan işlem görüyor.

22 AYAR BİLEZİK NE KADAR?

22 ayar bilezik fiyatı, 11 Ağustos’ta alış 226 lira üzerinden işlem görürken, satış değeri 228 liradan satılıyor. 22 ayar bilezik Pazartesi günü 181 liradan satılıyordu. 6 günlük fark 47 lira oldu.

TAM ALTIN NE KADAR?

Tam altın fiyatı, 11 Ağustos Cumartesi günü alış değeri 1634 liradan işlem görürken, satış değeri 1650 lira. Pazartesi günü tam altının satış değeri 1312 lira idi. Aradaki fark 338 lira oldu.

YARIM ALTIN NE KADAR?

Yarım altın fiyatı, 11 Ağustos’ta alış değeri 808 lira, satış değeri 825 liradan işlem görüyor. Pazartesi günü yarım altın 656 liradan satılıyordu. Aradaki fark 169 lira oldu.

REŞAT ALTIN NE KADAR?

Reşat altın fiyatı, 11 Ağustos’ta alış değeri 1630 lira, satış değeri 1647 liradan işlem görüyor. Pazartesi günü reşat altın 1309 liradan satılıyordu. Aradaki fark 338 lira oldu.

ALTIN YORUMLARI 11 AĞUSTOS 2018

Anadolu Ajansı Analist Uzmanı İslam Memiş altın yorumları, veri-değerlendirme köşesinde yaşanan son gelişmelerden sonra ‘bireysel olarak’ ekonomik bazda nasıl tedbirler alınacağını 11 madde üzerinden açıkladı. Belirsizliğin sona erene dek gerek döviz üzerinden gerek altın üzerinden önemli açıklamalarda bulundu. İşte o 11 madde.

1- Döviz ile ticaret yapıyorsak sermayemiz kadarıyla ve döviz olarak kenarda nakit tutmak zorundayız. Bunu başardıktan sonra harcamalarınızı yapabilirsiniz. 

2- Kur riskinden kaçınmak için döviz sigortası yaptırmak gerekiyor. 

3- Banka mevduatlarınızdaki nakitlerinizi sadece döviz olarak tutmak kârlı bir yatırım olmayabilir. Çeşitli enstrümanları denemek sepet yapmak daha uygun. Döviz talebi ülke ekonomisine zarar verdiği için içerde işlerin zorlaşmasına neden oluyor. Fiziki altın, önceliğimiz olmalı. 

4- Enflasyon artışı, gıda fiyatlarının pahalı olmasına neden olduğu için çarşı pazarda alış veriş yaparken tüketebileceğimiz kadar alış-veriş yapmalıyız. Torba ve dolapları doldurmak yerine mevsiminde ucuz olan sebze ve meyvelerden kışa hazırlık yapmalıyız. 

5- Tasarruflarınızda hedef belirlemek çok önemli. Yani hedefinizde ne varsa ulaşana kadar birikimden vazgeçmeyin. 

6- Belirsiz piyasa şartlarında al-sat yapmayın. Sosyal medya etkisinde kalarak zarar etmeyin. “Bugün ne satın alayım” diye bir şey yok. Bugünkü piyasa koşulları alım için değil, satış için fırsat veriyor. Doğru zamanı beklemek, soğuk kanlı olmak, nefsinize yenilmemek gerek. 

7- Global ekonomiler daraldığı için işimize sahip çıkmak zorundayız. İster işveren ister işçi ol, işimize sımsıkı sarılıp daha çok üretmeliyiz. 

8- Birikimlerinizi tanıdık dövizcilere ve kuyumculara emanet etmeyiniz. Güveniyorum yok, banka var. Yarın bugün kepenk indirip gittiğinde “ Devlet nerede?” Diyemezsiniz. 

9- Devletin sunmuş olduğu tüm teşvikleri araştırmalı, öğrenmeli ve uygulamalıyız. 

10- Hayat her geçen gün pahalı olacağını düşünün. Ona göre evlatlarınızı yetiştirin ve hazır olmasını sağlayın. İyi eğitim almış, tasarrufun bilincini taşıyan, olumsuz durumlara duyarlı bir nesil yetiştirmemiz döviz kurlarından daha önemli. 

11- Sosyal medya bağımlılığını azalmak gerek. Eve gittiğinizde akıllı telefonunuzdan hücresel veri ayarlarını kapatınız. Yani evinizde internetten uzak, ailenizle yakın olun. Aile iletişimi, sosyal dokunun korunması, ortak hedef belirlemede çok önemli. Bu tavsiyelere göre yaşayan mutlaka vardır. 

Ancak bugünkü piyasa koşullardan olumsuz etkilenenler maalesef hazırlıksız yakalananlar olmuştur. Gönül ister ki daha teknik veriler ile Türkiye ekonomisini yorumlayalım. Bugünkü ihtiyacımız veriler ile teselli olmak değil, tedbir alarak olumsuz sürecin geçmesini beklemek… 

öne çıkanlar

Kısa yoldan zengin olmak istediler

Talisca’dan olay açıklamalar

Polisi şoke eden düzenek! İpi çekince…

Yorum

Yorumlara Kapalıdır.