Hoşgeldin, ziyaretçi! [ Kayıt Ol! | Giriş Yaprss

 

Furkan Vakfı’nın saklı yurtları damgalandı: Baskında direktifler ele geçti

  • Eklenme: 6 Nisan 2018 10:21
  • Kalan Zaman: Bu ilanın süresi doldu.
imageimageimageimageimageimageimageimage

İlan Açıklaması

Adana’da kurucu başkanı Alpaslan Kuytul’un “vakıf faaliyeti ismi altında kuruluş emeli dışında anayasal kumpasa karşı fikir ve eylem birliği içerisinde hareket ederek kamu güvenliğine karşı faaliyet yürütme ve kabahat teşkilatı kurma” kabahatinden tutuklu suçlandığı Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’nın kapatılmak istenen yurtlarının başkalarının ismine kiralandığı ortaya çıkartılarak damgalandı.
Furkan Vakfı'nın gizli yurtları mühürlendi: Baskında talimatlar ele geçti Kurucusu Alpaslan Kuytul’un “anayasal kumpasa karşı fikir ve eylemlerde bulunduğu” iddiasıyla hapsedilen Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’nın kapatılmak istenen yurtlarının başkalarının ismine kiralandığı ortaya çıktı. Damgalanan yurtların talebe konutu olduklarının anlaşılmaması için uyulacak kaidelerin sıralandığı bir deklarasyon da ele geçirildi.

Furkan Vakfı'nın gizli yurtları mühürlendi: Baskında talimatlar ele geçti ©İHA Adana Emniyet Emniyet Müdürlüğü Terörle Çaba Şube Müdürlüğü takımlarınca Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na 30 Ocak’ta “vakıf faaliyeti ismi altında kuruluş emeli dışında anayasal kumpasa karşı fikir ve eylem birliği içerisinde hareket ederek kamu güvenliğine karşı faaliyet yürütme ve kabahat teşkilatı kurma” kabahatinden 33 adrese eş zamanlı harekât tertip edilmiş, kurucu başkan Alparslan Kuytul’un da aralarında bulunduğu 28 vakıf idareyici ve abonesi nezaretine alınmıştı.

devamı altta Beşiktaş ucuz kurtulmuş! Beşiktaş ucuz kurtulmuş! Beşiktaş ucuz kurtulmuş! Taksici 12 lira için turistlere saldırdı Taksici 12 lira için turistlere saldırdı Taksici 12 lira için turistlere saldırdı devamı
Furkan Vakfı'nın gizli yurtları mühürlendi: Baskında talimatlar ele geçti ©İHA Adliyeye sevk edilen 28 kuşkuludan aralarında vakfın kurucu başkanı Alparslan Kuytul’un da bulunduğu 5’i hapsedilmişti. Kuşkuluların bastırdıkları sahte fişlerle 3 milyon lirayı aşkın kayıt dışı para ve takviye topladıkları tanımlanmıştı.

Furkan Vakfı'nın gizli yurtları mühürlendi: Baskında talimatlar ele geçti ©İHA Harekâttan sonra teşkilatın 3 temsilciliği ve genel merkezine kayyum ceddilmiş ve kapatılmıştı. Polis yaptığı çalışmada teşkilatın Adana’da 6 talebe yurdu bulunduğunu ve bu yurtlarda ağlarına düşürdükleri üniversite talebelerini teşkilat personeli yaptıklarını tespit etti. Polis, Ulusal Eğitim Müdürlüğü ile beraber ortak çalışma başlattı. Yapılan çalışmada ulusal eğitim müfettişlerinin daha evvel yurtlar için kapatma kararı aldığı, bunun üzerine teşkilatın yurtları kişilerin üzerine kiralayarak sanki bir konutmuş gibi izlenim verdiğinden yurtların kapatılmadığına tespit etti.

Furkan Vakfı'nın gizli yurtları mühürlendi: Baskında talimatlar ele geçti ©İHA Polis, talebelerin kaldığı çok katlı 6 binanın vakfa ait olduğunu ve yurt olarak kullanıldığını tanımladı. Yapılan çalışmalarda elde edilen bir deklarasyonda, yurtların talebe konutu gibi görünmemesi için maddeler sıralandığı tespit edildi.

devamı altta Ne yaptın Cansu! Paylaştığı fotoğrafla rezil oldu Ne yaptın Cansu! Paylaştığı fotoğrafla rezil oldu Ne yaptın Cansu! Paylaştığı resimle rezil oldu 'Hayvanlık ettim beni affedin' 'Hayvanlık ettim beni affedin' ‘Hayvanlık ettim beni bağışlayın’ devamı
Furkan Vakfı'nın gizli yurtları mühürlendi: Baskında talimatlar ele geçti ©İHA Deklarasyonda, talebelerin yurt olarak kullanılan konutlara toplu giriş yapılmaması, servislerinden bir iki cadde ileride inmesi, her konut için kira sözleşmeyi yapılması, panolardan vakıfla alakalı malzemelerin kaldırılarak şiirler asılması ve dairelerin tek tip olmamasıyla alakalı ihtarlar olduğu anlaşıldı.

Furkan Vakfı'nın gizli yurtları mühürlendi: Baskında talimatlar ele geçti Bunun üzerine Seyhan ilçesindeki 5 ve Çukurova ilçesindeki bir bina, talebelerin boşaltılmasının ardından ilçe belediyelerine bağlı zabıta takımlarınca damgalandı. Zabıta takımlarına polis de destekledi. Bazı vakıf azaları kapatılmaya karşı çıktı ancak yurtların damgalanmasına mani olamadı.

Yorum

Yorumlara Kapalıdır.