Hoşgeldin, ziyaretçi! [ Kayıt Ol! | Giriş Yaprss

 

Funda Turan cinayeti davasında akılalmaz korunma: Bıçak refleks gibi gitti

  • Eklenme: 18 Nisan 2018 10:16
  • Kalan Zaman: Bu ilanın süresi doldu.
image

İlan Açıklaması

Vaka sonrası polis tarafından tutulan Madanoğlu, hapsedilip, cezaevine konuldu. Madanoğlu hakkında ‘isteyerek öldürme’ kabahatinden ömür boyu mapus cezası istemiyle dava açıldı.

‘Sinirlendim, elimdeki bıçakla üzerine kapaklandım’

İzmir 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın mahkemesine tutuklu maznun Tanju Madanoğlu, Funda Turan’ın ailesi, tarafların avukatları ile Aile ve Sosyal Siyasetler Bakanlığı vekili avukat Müjgan Bilgen Özen katıldı. Mahkemede korunma yapan maznun Madanoğlu, Turan’la sevgili olduklarını belirterek, şunları söyledi:

“Vakadan 8- 9 ay evvel tanışıp, sevgili olduk. Vaka günü dinlediğim bazı dedikoduları ona sordum. O da itiraz etmiyordu. Bana ‘İstediğim bireyle dolaşırım, beraber olurum, sana da ileti olarak atarım’ demesi üzerine hiddetlenerek, elime bıçak aldım. Üzerine doğru yürürken, ‘Tamam doğruyu söyleyeceğim’ dedi. Daha sonra bıçakla ittirdim. Muhtemelen ayağına bastım ya da bir şeye takılıp, düştü. Söylediği laf yüzünü öfkelendim. Bıçak refleks gibi gitti. Ben de üzerine doğru kapaklandım. Bıçak dokunduktan sonra bıçağı çıkarttım. Bıçağın bir yere dokunduğunu hissettim. Daha sonra dışarı çıkıp, komşulardan dayanak isteyip, ambulans çağırmalarını istedim. Pişmanım, böyle olmasını istemiyordum. Onu çok hoşlanıyordum. Beğenmesem bu kadar üzerinde durmazdım.” 

Avukat: Ses kaydıyla tuzak kurdu

Funda Turan’ın mahkemeye katılan annesi, babası, 2 abiyi ve ablası ise maznundan davacı olduklarını belirterek, davaya katılma arzında bulundu. Davaya Aile ve Sosyal Siyasetler Bakanlığı ismine müdahil olmak istediğini belirten avukat Müjgan Bilgen Özen de maznunun yaptığı korunmada paradokslar olduğunu korundu. Maznunun planlayıp ve tasarlayarak, Funda Turan’ı öldürdüğünü öne süren Özen, ayrıca maznunun ses kaydıyla tuzak kurduğunu belirterek, bu sebeple HTS kayıtlarının da araştırılmasını istedi.

Mahkeme savcısı, ailenin ve bakanlık avukatının müdahilliklerinin kabul edilmesini ve maznunun tutukluluk halinin devamını arz etti. Kurul, bir sonraki mahkemede şahitlerin dinlenmesine karar vererek, mahkemeyi erteledi.

, , , , , , ,

49 kez görüntülendi, 1 kişisi bugün görüntüledi.

  

Yorum

Yorumlara Kapalıdır.