Hoşgeldin, ziyaretçi! [ Kayıt Ol! | Giriş Yaprss

 

FETÖ, polisin işlemini 4 saat evvel haber vermiş

  • Eklenme: 29 Mart 2018 13:28
  • Kalan Zaman: Bu ilanın süresi doldu.

İlan Açıklaması

M.K, teşkilatın “sohbet öğretmenlerinden” birinin kendisini, saklılık ismine birkaç kez ”

İş adamı M.K. 2016 seneyi temmuz ayında nezaretine alındığını anımsatarak şu bilgileri verdi: “Nezaretine alındığım 28 Temmuz 2016’da, polisler konutuma gelmeden takribî 4 saat evvel, bazı buluşmalara liderlik eden teşkilat imamı WhatsApp üzerinden beni arayarak nezaretine alınacağımı haber verdi. Ben de kendisine kızarak bir daha beni aramamasını söyleyerek görüşmemizi sonlandırdım. Bu tarihte, adresini daha evvelden belirtmiş olduğum Uludağ yolundaki bağ evinde kalıyordum, sonradan bildiğim kadarıyla vazifeli polisler benim Balat Semti’nde yeniden sarih adresim olarak vermiş olduğum konutuma gelmişler, konutta kimse olmadığı için ikinci kere olarak bağ evine gelerek beni orada nezaretine aldılar. Benim nezaretine alınmam evvelinde ve sonrasında netlikle kaçma teşebbüsüm veya düşüncem olmamıştır.”

Nezaretine alınmadan dün tatile gitmişler

M.K. nezaretine alınmasının ardından götürüldüğü emniyette değişik kuşkulularla karşılaştığını bildirerek, şunları kaydoldu: “28 Temmuz 2016 sabahı saat 11.00 gibi nezarethaneye konuldum. Geldiğimde bir iş adamı ve çocuklarının olduğu kısma alındım. Bana F.K’nin nerede olduğunu sordular. Bir gün sonra öğle saatlerinde F.K, yeğeni M.K. ile gelerek teslim oldular. Nezarethaneye geldikten sonra bana Gökçeada’da tatilde olduklarını ve sabah ailesinin arayarak haber vermesi üzerine geldiklerini söyledi. Benim de dikkatimi sürükleyen o kadar iş yaşamı etkin olan insanların cep telefonlarını kapatarak, fabrikayı da vazgeçip yeğeninin Gökçeada’daki evine, harekâttan dün tatile çıkmış olmaları, bu bende harekâtı bir yerlerden bilmiş olabilecekleri şüphesini oluşturdu.”

M.K, 2005 senesinde kapatılan Bursa Teşebbüsçü İş Adamları Derneğinin BUGİAD organize ettiği bir haftalık ticari gezi kapsamında 22 karakter bir kurulla Amerika Birleşik Devletleri’ye gittiklerini, ilk 5 gün ticari organizasyonlara katıldıklarını vurgulayarak, “Döneceğimiz son gün 21 birey ile birlikte Pensilvanya’da FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in kaldığı kampa gittik. Kendisi ile iki saatlik bir tanışma ve ticari mevzular hakkında sohbet yapıldı. İş adamlarına yatırımları hakkında genel bilgiler verip nasihatlerde bulundu. Beraber yemek yendi ve kendisi ufaladıktan sonra Gülen’in istişare kuruludaki İsmail Büyükçelebi ile bir saatlik çay sohbeti yapıldı ve sonra kamptan parçalayarak otelimize döndük” ifadesini kullandı.

, , , , ,

84 kez görüntülendi, 1 kişisi bugün görüntüledi.

  

Yorum

Yorumlara Kapalıdır.