Hoşgeldin, ziyaretçi! [ Kayıt Ol! | Giriş Yaprss

 

Facebook sözünü tuttu!

  • Eklenme: 3 Ağustos 2018 13:01
  • Kalan Zaman: Bu ilanın süresi doldu.
imageimage

İlan Açıklaması

Facebook, Cambridge Analytica skandalından sonra platformundaki tüm API’ları inceleme kararı almıştı. FB API’larını kullanan 3. parti uygulamaların incelenmesi için firmaya gönderilmesini talep etmişti. Mayıs ayında başlayan bu sürecin bugün sonuna geldik.

Sosyal medya devi, bugün yaptığı açıklama ile 1 Ağustos tarihinden itibaren, API’larını incelemeye göndermeyen tüm uygulamaların fişini çektiğini açıkladı. FB API’larını kullanan ve incelemeye göndermeyen 3. parti uygulamalar artık bugünden itibaren kullanılmayacak.

Facebook geçmişi temizleme aracı

Kullanıcılarının güvenliği için böyle bir hamle yapan FB, geliştiricilerin uygulamalarını hala incelediğini belirtiyor. Geliştiriciler, uygulamalarını FB’a gönderse bile bu uygulamaların kullanılması için yasal izin aldığı anlamına gelmiyor. Firma, bu API’ları tek tek inceleyip geliştiriciye kriterler sağlanırsa izin veriyor.

Mayıs ayı itibariyle binlerce uygulama incelendi ve 200 geliştirici askıya alındı. ​​Ancak en son yapılan incelemelerde elde edilen yeni rakamlar sunulmadı. Tahminler askıya alınan geliştirici sayısının 500’ü geçtiği yönünde.

 

öne çıkanlar

Dikkat çocuğunuzun ayakkabısı zehirli olabilir!

Hızla yayılıyor, dünya alarmda! ‘Momo’ paniği

Türk mühendisler yaptı, dünyanın en hızlısı

, , ,

72 kez görüntülendi, 1 kişisi bugün görüntüledi.

  

Yorum

Yorumlara Kapalıdır.