Hoşgeldin, ziyaretçi! [ Kayıt Ol! | Giriş Yaprss

 

Demirtaş’tan erken tercih söylemesi

  • Eklenme: 18 Nisan 2018 13:25
  • Kalan Zaman: Bu ilanın süresi doldu.

İlan Açıklaması

Demirtaş, CHP’li milletvekillerinin kendisini ziyaret etmesi ve bu mevzu üzerinden yapılan müzakerelerle alakalı, “HDP milletvekillerine ziyaret izni verilmiyor. CHP’li milletvekillerinin ziyaret rakamı bu sebeple daha fazla görünüyor. Görüşlerimi, merak eden herkesle paylaşırım. Benim ziyaret edilmem, AKP’yi neden bu kadar panikletiyor; kavramak güç” diye konuştu. 

Demirtaş, cumhurbaşkanlığı adaylığı mevzusunda HDP’nin yetkili heyetlerinin lüzumlu müzakereleri yaptığını, ortaya somut bir şey çıkması vaziyetinde parti merkezince söyleme yapılacağını kaydoldu. Kendisinin cumhurbaşkanı adayı olup, olmayacağına ait Demirtaş, “Politik yasaklı olsam da olmasam da aday olsam da olmasam da HDP ve bireyim, cumhurbaşkanlığı tercihinde çok iddialıyız ve neticeyi netlikle bizim tavrımız tanımlayacak. Evvel büyümeleri bir izleyip, adaylık mevzusunu ondan sonra değerlendireceğiz” dedi. 

‘Erken tercih kaçınılmazdı’

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli’nin grup buluşmasında yaptığı erken tercih çağrısını değerlendiren Demirtaş, “AKP ve Milliyetçi Hareket Partisi, her gün daha da dibe vurdukları için erken tercih kaçınılmazdı. HDP tercihe hazırdır” diye konuştu. 

Cezaevine 174’ü yurt dışından 2 bin 348 mektup

Öte yandan HDP tarafından Selahattin Demirtaş için yazılıp, tutuklu bulunduğu Edirne Cezaevi’ne sevk edilen mektuplarla alakalı söyleme yapıldı. Söylemeye göre, 4 Kasım 2016 tarihinden 15 Şubat 2018’e kadar Demirtaş’a 2 bin 158’i Türkiye’den 174’ü ise yurt dışından olmak üzere 2 bin 348 mektup sevk edildi. Demirtaş’a yazılan mektuplar ile beraber çocukların yaptığı fotoğraflar, muhtelif resimler, kendisi için yazılan şiirlerin de sevk edildiği belirtildi. Demirtaş’öykülerin de yazılıp sevk edildiği ve bu mevzuda görüşünün istendiği kaydolundu. Demirtaş’ın ise mektupların çoğuna yanıt yazdığı belirtildi. Selahattin Demirtaş’ın ayrıca öbür cezaevlerinde bulunan HDP’li vekillerle mektuplaştığı kaydolundu. 

 

, , , , , ,

82 kez görüntülendi, 1 kişisi bugün görüntüledi.

  

Yorum

Yorumlara Kapalıdır.