Hoşgeldin, ziyaretçi! [ Kayıt Ol! | Giriş Yaprss

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Macron ile telefonda görüştü

  • Eklenme: 23 Mart 2018 23:34
  • Kalan Zaman: Bu ilanın süresi doldu.

İlan Açıklaması

İhsan YALÇIN/İSTANBUL,(DHA)-CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile telefonda görüştü. 
Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye takriben, bu akşam gerçekleşen görüşmede, ikili ve bölgesel konular ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, röportaj vesilesiyle Fransız mevkidaşı Macron’a, Fransa’nın güneyinde meydana gelen ve can kayıplarının yaşandığı rehin alma eylemiyle ilgili olarak baş sağlığı dileğinde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Zeytin Dalı Harekatı’yla ilgili data paylaşımında da bulunduğu görüşmede, Afrin konusunda yapılan temelsiz açıklamalardan duyduğu rahatsızlığı da dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye’deki son gelişmeler hakkında hafıza teatisi esnasında, Türkiye’nin milli güvenliğine yönelik tehditleri bertaraf etme çerçevesinde Afrin’i terör unsurlarından arındırdığını ve oradaki sivil halka rahat ortamı sağladığını vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kıbrıs konusunda ise Doğu Akdeniz’deki hidrokarbon kaynaklarıyla ilgili olarak Türkiye’nin ve KKTC’nin yasal haklarının korunması gerektiğini belirtti. Görüşmede Pazartesi günü Varna’da gerçekleşecek olan Türkiye-AB liderleri zirvesine de değinildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Türkiye olarak AB ile ilişkilere ivme kazandırmaya, üyelik sürecinin her yerde canlandırılmasına önem verdiklerini belirttiği öğrenildi.
 

Hukuki Bilgilendirme

“Yurttan Haberler” kategorisi altındaki içerikler, sistem göre ajanslardan otomatik olarak çekilip yayına verilmektedir. Bu içerikler üzerinde cnnturk.com editörlerinin herhangi bir tasarrufu yoktur, sorumluluk ilgili ajanslardadır.

, ,

57 kez görüntülendi, 1 kişisi bugün görüntüledi.

  

Yorum

Yorumlara Kapalıdır.