Hoşgeldin, ziyaretçi! [ Kayıt Ol! | Giriş Yaprss

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dolar molar yolumuzu kesmez

  • Eklenme: 10 Ağustos 2018 15:57
  • Kalan Zaman: Bu ilanın süresi doldu.
image

İlan Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Geçtiğimiz yıl Kasım ayında il kongremiz vesilesi ile Bayburt’u ziyaret etmiştim. Seçim sonuçlarını görür görmez teşekkür için buraya gelmeye karar vermiştim. Ordu’da yaşanan sel felaketinden etkilenen hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Devletimiz bütün imkanlarıyla sel felaketinde işleri, evleri ve mahsulleri zarar gören vatandaşlarımızın yanındadır. Yarın inşallah Ordu’dayım. Vatandaşlarımıza bizzat geçmiş olsun diyeceğim. Ardından Rize’de vatandaşlarımızla bir araya geleceğim. 1 Katrilyon lira bedeli olan Gümüşhane çevre yolunun açılışını yapacağız.”

“Dolar molar bizim yolumuzu kesmez”

 “Dolar molar bizim yolumuzu kesmez. Hiç endişe etmeyin. Ama buradan yine söylüyorum yastığının altında doları eurosu olan varsa altınlarını gitsin yerli paraya çevirsin. Bu bize ekonomik savaş ilan edenlere milletimin cevabı olacaktır. Bu benim milletimin bir cevabı olacaktır.  Bu yerli ve milli bir mücadeledir. Yerli paramızda inşallah bunlara cevabı verelim. İşte bizim bu birliğimiz bu beraberliğimiz batıya en büyük cevap olacaktır. Biz bu işlerle uğraşırken bazı aksaklıklar da olmadı değil ama biz bunları hali yoluna koyacağız. Ülkemizin geleceğinden umutluyuz. Türkiye olarak 24 Haziran’da sadece kendi tarihimizde değil dünyada parmakla gösterilecek bir demokrasi şöleni yaşadık. Tam bir demokratik olgunluk içerisinde seçim gerçekleştirdik. Bu sürecin asıl mimarı milletimin ta kendisidir. Bizler bu mücadelede gerekirse yedi düvele karşı meydan okumaktan çekinmedik, çekilmeyeceğiz. Dünyanın en eli kanlı terör örgütlerine karşı koymaktan çekinmedik, çekinmeyiz. Biz sadece Hakk’a ve halka karşı sorumlu olduğumuzu biliyoruz. Bizim sorumluluğumuz Hans’a değil, Ahmet’e. Ülkemize diz çöktürmek için bugüne kadar yapmadıklarını bırakmadılar. Koskoca Osmanlı çınarını binbir türlü hileyle yıktılar. Ülkemiz son yıllarda yeniden ulu bir çınar olma yoluna girdi.”

“Eyvallahımız olmaz” 

“Suni döviz artışları yapıyorlar. Bu saldırıların sebeplerinin çok başka olduğu açıktır. Bu tarz yaklaşımlar sergileyen ülkelerle aramızdaki ilişkiler telafisi olmayacak noktaya geldi. Çıkarlarımızın uyuştuğu notkalarda iş birliği yapıyoruz. Konu Türkiye’yi köşeye sıkıştırmaya geldiğinde iş değişir. Kusura bakmasınlar bizim bu noktada kimseye eyvallahımız olmaz olamaz. Tanktan uçaktan toptan kurşundan korkmayan bu millet bu tarz tehditlerden mi korkacak? Tüm olumsuz ihtimallere karşı hazırlıklıyız. Döviz kurlarına bakıp el ovuşturanlar heveslenmesinler. Faiz lobilerine sesleniyorum boşuna heveslenmeyin. Bu milletin sırtından kazanamayacaksınız. Bu milleti çökertemeyeceksiniz. Bunlar bizim için ancak dönemsel araçlar olabilir. Bu araç dün şu olur yarın bir başkası olur. İran’dan Rusya’ya Çin’den kimi Avrupa ülkelerine kadar önemli mesafeler kat ettik. Asıl olan bizim yüreğimizdeki imandır. Küçük hesapların peşine düşenler yarın çok pişman olacaklardır. Milletimize çok önemli görevler düşüyor. 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı bağımsızlığımızı nasıl canımız pahasına savunduysak bugün maruz kaldığımız ekonomik saldırılara da aynı şekilde korumamız gerekiyor. Çıplak ellerimizle tankların karşısına dikildiğimiz gibi ekonomik tetikçilere de müsaade etmeyeceğiz. Bu haramzadelere vereceğimiz en büyük cevap ihracat ve istihdamı artırmak olacaktır. Milletimizin ellerindeki imkanları istihdam yolunda seferber etmesini istiyorum. Türkiye’yi içine çekilmeye çalışıldığı cendereden çıkarmanın tek yolu ileri atılmaktır. Gelin hep birlikte ileriye daha ileriye atılalım. Kimse sanmasın ki bu tekerlek tümsekte kalacak. Kimsenin gözü kur tablosunda faiz tablosunda olmasın.”

 

 

 

öne çıkanlar

“Kafanı taşa sürter, kıvılcım çıkartırım”

Talisca’dan olay açıklamalar

Kısa yoldan zengin olmak istediler

, , ,

83 kez görüntülendi, 2 kişisi bugün görüntüledi.

  

Yorum

Yorumlara Kapalıdır.