Hoşgeldin, ziyaretçi! [ Kayıt Ol! | Giriş Yaprss

 

CHP’nin belediye başkan adaylarına söylüyorum

  • Eklenme: 9 Nisan 2018 04:32
  • Kalan Zaman: Bu ilanın süresi doldu.
image

İlan Açıklaması

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan mahallî tercihlere doğru kulislerden sızan bilgileri derledi ve CHP’nin belediye başkan adaylarını yazdı

– Seksen yedi CHP kulisçisi ile mavra çevirdim.

– Yetmiş iki mahallî kanı önderine kahve ısmarladım.

– Altmış sekiz daha önceki sosyal demokratla iletileştim.

– Elli altı CHP gazetecisiyle temas kurdum.

Ve tam bu emeğin ardından…

Elde ettiklerim şunlardır:

– ANTALYA ADAYI: Muhittin Haşere olacak… Muhittin Bey, şu anda Antalya’nın Konyaaltı Belediye Başkanı… Kesin gibi… Nete yakın… Hatta kesin.

– MERSİN ADAYI: Kültür Bakanlığı yapmış bir ad: İstemihan Talay… Mersin’den CHP’nin adayı olacak… Kesin gibi… Hatta kepkesin.

– MUĞLA ADAYI: Mevcut başkan Osman Gürün’le yola devam edecekler gibi… Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon olursa… Sürpriz olur.

– ADANA ADAYI: Soner Çetin olacak… Soner Bey, şu anda Çukurova Belediye Başkanı… Adaylığı nete çok yakın.

Ve gelelim İstanbul, Ankara ve İzmir’e…

– İSTANBUL ADAYLARI: Engin Altay… Akif Hamzaçebi… Gürsel Tekin… Mahmut Tanal… Aykut Erdoğdu… İstekli olan adlar bunlar… Fakat lütfen yazın bir kenara: Bunların hiçbiri ama hiçbiri olmayacak… Bu adların dışında bir ad olacak…

– ANKARA ADAYLARI: Kemal Kılıçdaroğlu’nun gönlündeki ad: Mansur Yavaş… Mansur Yavaş’la bir görüşme filan yapılmamış. Ancak tabanda Mansur Yavaş’a karşı homurdanmalar var. Şayet bu homurdanmalar çoğalırsa… Levent Gök ve Bülent Kuşoğlu gibi adlar devreye girebilir.

– İZMİR ADAYLARI: Aziz Kocaoğlu devam etmek istiyor… Devam edebilir de… Fakat tabandan başkalaşım sesleri de yükselmiyor değil… Şayet o sesler çok ama çok eforlu çıkarsa… Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ile Tuncay Özkan seçenek adlar olabilir.

– ŞİŞLİ SORUNU: Kime tesadüfsem, kime sorsam… Hepsinden duyduğum laf aynı… Hepsi ama hepsi… “Sarıgül Şişli’den aday olacak… Banko” diyorlar.

 

Yazının tümünü okumak için tıklayınız

, , , ,

89 kez görüntülendi, 1 kişisi bugün görüntüledi.

  

Yorum

Yorumlara Kapalıdır.