Hoşgeldin, ziyaretçi! [ Kayıt Ol! | Giriş Yaprss

 

Bilal Erdoğan: Malazgirt olmasa İstanbul olmazdı

  • Eklenme: 9 Ağustos 2018 13:15
  • Kalan Zaman: Bu ilanın süresi doldu.
image

İlan Açıklaması

‘Anadolu’nun Fethi 1071 Malazgirt 947’nci Yıldönümü Anma Programı’nın basın toplantısına; Muş Valisi Aziz Yıldırım, Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, Malazgirt Kaymakamı Soner Kırlı,

“Cephede Türk, Kürt, Arap ümmet vardı”

Malazgirt’te düzenlenecek etkinliklere değinen Erdoğan, “26 Ağustos’ta Malazgirt’te çok müstesna bir gün yaşayacağız. Sayın Cumhurbaşkanı’mızı ağırlayacağız, Türkiye’nin birlik tablosunu orada yeniden dünyaya haykıracağız. Malazgirt ile kazandığımız zafer bize Anadolu’nun kapılarını öyle bir açtı ki, buraları biz vatan yaptık. Buraları şehit kanlarıyla sularken cephede Türk, Kürt, Arap, ümmet vardı. Anadolu toprakları aslında İslam ümmetinin de vatanı olmuş oldu” dedi.

Etkinliklerin 24-25 Ağustos’ta Ahlat’ta başlayacağını belirten Bilal Erdoğan, “Bu tabii ki Malazgirt, Muş, Ahlat, Bitlis ve hatta Van için çok büyük turizm potansiyeli, kültürel bir zenginlik, hareketlilik oluşturacak” diye konuştu.

Okçular Vakfı Başkanı Haydar Ali Yıldız ise, “Artık Malazgirt çok daha farklı, tarihine, medeniyetine yakışan bir şehir haline gelecek. Şehrin içinde dolaşırken alt yapıyla ilgili hazırlıkların yapıldığını, çok daha güzel bir Malazgirt’in bizleri beklediğinin müjdesini vermek istiyorum” dedi.

“Malazgirt olmasaydı İstanbul olmazdı”

Daha sonra söz alan İBB Başkanı Mevlüt Uysal ise, “Malazgirt 1071 başlangıç. Eğer o başlangıç olmasaydı, 1453 olmazdı, İstanbul olmazdı. O olmasaydı bugün ülkemiz olmazdı. Tarihimizi gözden geçirirsek, başlangıç Malazgirt diyebiliriz. Bu bize okullarda okutuldu ama daha sonra unutuldu” dedi. Toplantı, ok atışı yapılmasıyla sona erdi.

 

 

öne çıkanlar

Talisca’dan olay açıklamalar

Kısa yoldan zengin olmak istediler

Dikkat zamlı ödenecek!

, , ,

95 kez görüntülendi, 1 kişisi bugün görüntüledi.

  

Yorum

Yorumlara Kapalıdır.