Hoşgeldin, ziyaretçi! [ Kayıt Ol! | Giriş Yaprss

 

Belçika Ordusu’nda asker krizi

  • Eklenme: 13 Nisan 2018 11:33
  • Kalan Zaman: Bu ilanın süresi doldu.
image

İlan Açıklaması

Belçika Ordusu’nda askerlerin yaşadığı mesele, Korunma Bakanlığı’na taşındı ve enteresan bir çözüm teklifi sunuldu. Ülkede evini özleyen askerlerin akşamları konutta yatması tasarıyı tartışılıyor.

Belçika, ordusundaki askerlerin evini ve dostlarını özlemesini tartışıyor. Korunma Bakanlığı mevzuyu ele aldı, askerlere akşamları konut izni verilmesini öngören tasarı ortaya kondu.

“Evini özleyen askerler konutta yatabilir”

Belçika, gerekli askerliği kaldırmış vaziyette. Ancak Korunma Bakanlığı, aileye ve dostlara dinlenen “özlem” sebebiyle asker alımının güçleştiğini ve halihazırda orduda olanların da askerlikten dağıldığını belirtiyor. Belçika ordusu bu rakamı son 10 senede 4 bin asker olarak açıkladı. Korunma Bakanlığı bu gidişata karşı bir ihtiyat tasarıyı geliştirdi. Evini özleyen eğitimdeki askerlerin akşamları konuta dönebilmesinin önü açıldı.

“Anneyi özleyen askerle savaşa gidilmez”

Ancak mevzubahisi tasarıya tepkiler de var. Ordunun “hiçbir şeyi korunamayan ve tesirsiz” bir müessese haline gelebileceği evhamı tenkitlere neden oldu. Tasarıya en büyük tepki ise askerlerden geldi. Emekli Askerler Birliği mevzuya ait yaptığı söylemede, “Annesini özleyen askerlerle savaşa gidemezsiniz.” ihtarında bulundu, tasarıyı kınadıklarına söyledi.

, , , , , ,

123 kez görüntülendi, 1 kişisi bugün görüntüledi.

  

Yorum

Yorumlara Kapalıdır.