Hoşgeldin, ziyaretçi! [ Kayıt Ol! | Giriş Yaprss

 

Başbakan Binali Yıldırım’dan duygusal laflar

  • Eklenme: 22 Nisan 2018 16:32
  • Kalan Zaman: Bu ilanın süresi doldu.
image

İlan Açıklaması

Başbakan

Konuşmasına “23 Nisan Türkiye’nin ilk fotoğrafı bayramıdır” diyerek devam eden Başbakan Binali Yıldırım, laflarını şöyle sürdürdü:

“Bizler bugünlerde çocuklarımıza, kendilerine itimat edilen kıymetleri, itimadın ehemmiyetini ve büyüklüğünü daha çok anlatacağız. Özellikle ülkemize, devletimize, sancağımıza müteveccih dağılıcı, devirici faaliyetler karşısında daha fazla ülkemize sahip çıkacağız. Hakimliğimizi gözümüzün nuru gibi gözeteceğiz. Ay yıldızlı sancak altında yaşayan her bir vatan evladı öğrensin ki; ne Kurtuluş Savaşı, ne 15 Temmuz pespaye FETÖ kalkışması, ne bu vatanı parçalamak isteyen adilerin teşebbüsleri, ne de şehitlerimizin kahramanlıkları asla unutulmayacak, unutturulmayacaktır. Bunun için de birbirimize daha çok kenetleneceğiz, birbirimizi daha çok beğeneceğiz. Ülkemizin düşmanları emindir. Düşmanları sancağımıza karşı çıkanlardır. Düşmanlar 780 bin metrekare vatan toprağında ayrımcılık yapamaya kalkanlardır. Kardeşi kardeşe kırdırmak isteyenlerdir. İç ve dış mihraklara, kardeşliğimizi kıskananlar ne yaparsa yapsın, Afirin’de yaptığımız gibi, El Bab’ta yaptığımız gibi, Gabar’da yaptığımız gibi, Bestler Dereler’de yaptığımız gibi, Kandil’de yaptığımız gibi tepelerine çökeriz, derslerini de veririz, bu sancağı indirtmeyiz, bu ezanı dindirtmeyiz” dedi.

Konuşmasında teknolojinin tutsağı olmamak gerektiğini vurgulayan Başbakan Binali Yıldırım, “Birinci Dünya Savaşı’nda, İstiklal Savaşı’nda 7 düvelle gayret eden bu ulus, teknoloji tutsağı olmamalı. Teknoloji eğitimde, bilimde, yaşamın her yerinde olmalı ama anamızın babamızın hatırını da sosyal medyadan sormanın bizim hasletlerimize yakışmadığını söylüyorum. Bayram tebrikleri dahi toplu iletilerle yapılıyor. Neredeyse bağlantı kurmak yok oluyor. Kendimizi bu esirlikten kurtarmalıyız. Hatta geçen gün bir şeye tanık oldum. Bakıyorum birisi düğün davetiyesinin resmini sürüklemiş, dostuna yollamış. Dostunu düğüne davet ediyor. Dostu da geri kalır mı muzip, yakalamış bir çeyrek altının resmini sürükleyip ona yollamış. Hayırlı olsun diye kutlama yapıyor. Ne hale geldik. Eğitim odaklı teknolojiyi geliştirmeye müteveccih sonuna kadar kullanalım ama insanlığımızı, ruhumuzu, sevgimizi birbirimize göstermekte de pinti olmayalım. Bu mektepte teknolojinin geliştirdiği her türlü olanak var. Hiçbir fedakarlıktan sakınılmadı” diye konuştu.

24 Haziran tercihleri için de yurttaşlardan dayanak isteyen ve metamorfoza hazır olup olmadıklarını soran Başbakan Binali Yıldırım, “Yeni bir epope yazacak mısınız” diye de sordu. Başbakan Binali Yıldırım ayrıca, “Başbakanlık misyonum sona eriyor ama İzmir’e mesullüğüm devam ediyor. İzmir için daha çok çalışmaya, daha çok hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım konuşmasından sonra Ulusal Eğitim Bakanı ile beraber, aralarında çocuklarının da bulunduğu iyilikseverlere teşekkür onurluğu verdi.

Başbakan Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım ile beraber mektebi dolaştıktan sonra faallik alanında çocuklarla buluştu.

, , ,

55 kez görüntülendi, 1 kişisi bugün görüntüledi.

  

Yorum

Yorumlara Kapalıdır.