Hoşgeldin, ziyaretçi! [ Kayıt Ol! | Giriş Yaprss

 

“Baltalı cinayete” 25 yıl hapis

  • Eklenme: 27 Mart 2018 21:37
  • Kalan Zaman: Bu ilanın süresi doldu.

İlan Açıklaması

Edirne’nin Havsa ilçesinde, bir kişiyi baltayla başına vurarak öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan sanığa 25 sene hapis cezası verildi.

Edirne 1. Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasına, tutsak davalı Gürkan Özkan ve tarafların avukatları katıldı.

Duruşmada davalı Özkan’ın cezai ehliyetinin olup olmadığın anlaşılması için gönderildiği Adli Tıp Kurumu’ndan gelen rapor okundu.

Sanık avukatı raporun yetkisiz incelemeye dayalı verildiği kanaatinde olduklarını söyleyerek, sanık hakkındaki bütün tedavi evraklarının toplanarak baştan rapor aldırılmasını istek etti.

Duruşma heyeti, rapor hakkında verdiği ara kararında, her tarafta rapor aldırmanın dosyaya bir yenilik getirmeyeceğini belirterek, davalı avukatının talebini oy birliği ile reddetti.

Mahkeme savcısı önceki celse verdiği mütalaayı tekrarladığını belirterek, sanığın “kasten öldürme” suçundan müebbet hapis cezasıyla cezalandırılmasını ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etti.

Davalı Özkan ise savunmasında hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek, “Ölen kişi ile aramda herhangi bir husumet yoktur. Daha önce de aramızda herhangi bir kavga geçmemiştir. Ben kabahat saatlerinde anneannemin kapısındaydım.” dedi.

Mahkeme heyeti verdiği aranın arkasından sanık Özkan’a “bilerek öldürme” suçundan müebbet hapis cezası verdi.

Sanığın cezasında iyi hal indirimi uygulayan mahkeme heyeti cezayı 25 yıla indirerek tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Durum

İki yıl önce aralık ayında Edirne’nin Havsa ilçesinde Mustafa Bozacı’yı (62) başına baltayla vurarak öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan Özkan, emniyetteki ifadesinin peşinde çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

 

, , ,

17 kez görüntülendi, 1 kişisi bugün görüntüledi.

  

Yorum

Yorumlara Kapalıdır.