Hoşgeldin, ziyaretçi! [ Kayıt Ol! | Giriş Yaprss

 

Avukatlara klakson davası

  • Eklenme: 29 Mart 2018 06:06
  • Kalan Zaman: Bu ilanın süresi doldu.
image

İlan Açıklaması

Adliyede otopark meselesini protesto etmek için adliye otoparkında Uşak Baro Başkanı Gürcan Sağcan ile 31 avukat, klakson çalarak Uşak Cumhuriyet Başsavcısını protesto etti. Başsavcı avukatlar hakkında 10 seneye kadar mapus istemiyle iddia belgesi hazırladı.

Uşak’ta Başsavcı kendisini protesto eden avukatların, otoparkta basın söylemesi yapıp, taşıt klaksonlarına basarak, cezaevi vasıtasının erişimini yasakladıkları ve vasıtada bulunan tutukluların hürriyetlerini kısıtladıklarını öne sürdü.

Lafçı gazetesinin haberine göre, 10 sene mapus isteminin yanı gizeme işten çıkarılmaları da istenen avukatları Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Başkan yardımcısı Ünsal Toker, Ankara Baro Başkanı Hakan Canduran, İzmir Baro Başkanı Aydın Özcan, Adana Baro Başkanı Veli Ufak, Kastamonu Baro Başkanı Mehmet Çiftçi, Muğla Baro Başkanı Cumhur Uzun’un da aralarında bulunduğu çok rakamda avukat korunacak.

Tutukluların hürriyetini kısıtlamışlar

350 abonesi ve 40 stajyeri bulunan Uşak Barosu azalarına, adliyede 15 vasıtalık yer tahsis edilmesini protesto etmek için 100’ü aşkın avukat basın söylemesi yapmak emeliyle otoparka gelmiş, 32 avukat da taşıtlarını otoparka koymuştu. Başsavcı, kendisini protesto eden avukatlara, 10 sene mapus istemiyle dava açtı ve avukatlar hakkında arzında da bulundu. Başsavcı, kendisini protesto eden avukatların, otoparkta basın söylemesi yaparak ve taşıt klaksonlarına basarak yaptıkları eylem sebebiyle cezaevi vasıtasının erişimini yasakladıkları ve cezaevi vasıtasında bulunan tutukluların hürriyetlerini kısıtladıklarını öne sürdü.

Suçlanmaya başlanacak avukatların korunmasını, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun yanı gizeme, Türkiye Barolar Birliği Başkan Yardımcısı Ünsal Toker, Türkiye Barolar Birliği Saymanı Sabri Erdal Güngör, Barolar Birliği İdare Heyeti Azaları Ahmet Şakin Uzun, Eyüp Sabri Çepik, Ankara Barosu Başkanı Hakan Canduran, İstanbul’un daha önceki baro başkanlarından Turgut Kazan, İzmir Baro Başkanı Aydın Özcan, Adana Baro Başkanı Veli Ufak ve bir hayli şehrin baro başkanlarının yanı gizeme, 93 karakter Uşak Barosu avukatları üstlendi.

, , , ,

66 kez görüntülendi, 1 kişisi bugün görüntüledi.

  

Yorum

Yorumlara Kapalıdır.