Hoşgeldin, ziyaretçi! [ Kayıt Ol! | Giriş Yaprss

 

Apple’dan “sızıntı” iletiyi

  • Eklenme: 16 Nisan 2018 17:24
  • Kalan Zaman: Bu ilanın süresi doldu.
image

İlan Açıklaması

Bilgi sızıntıları işletmeler için büyük problem olan bir gidişat ve bundan Apple da muaf değil. Her yıl, yazılımlar, cep telefonları ve öteki makineler hakkında, fotoğrafı bilgilerden çok daha evvel sızıntı bilgiler dağılıyor. Apple, firma içi bir deklarasyonunda bu mevzuda misaller vererek çalışanlarını uyardı, 29 şahsın geçen yıl tutulduğunu ve 12’sinin hapsedildiğini açıkladı.

Firma içi deklarasyon, hangi bilgilerin hangi görüşmelerden sızdırıldığını ayrıntılıca anlatıyor. Apple, yazılım mühendisliğinde başkan yardımcısı olan Craig Federighi tarafından asıllaştırılan, iPhone yazılım gecikmeleri ve daha piyasaya çıkmamış iPhone X ve Apple Watch’ın tüm ayrıntılarının konuşulduğu bir buluşmayı da misal gösterdi.

Sızdırılan bilgilerin işletmelere verebileceği çok muhtelif hasarlar var. Apple, yayınladığı deklarasyonda mahsullerinin ne kadar iyi olduğunu alıcılarına kendisi anlatmak istediğini, bunu daha yetersiz bir biçimde bir başkasının yapmaması gerektiğini söylüyor.

Bu stil bir deklarasyon Apple’ın ilk kez yaptığı bir şey değil. Daha evvel de güvenlik seminerleri verilmişti, ama bunlar da ironik biçimde sızdırılmıştı.

Ulusun ve medyanın bu stil bilgi sızıntıları için bir açlığının olduğu kesin, ama Apple ve öteki işletmeler kuşkusuz ki bu sızıntıların gelecekte olmasını yasaklamak için güvenliği olabildiğince çoğaldıracaklar.

Evvelki HaberAndroid P’nin Gezinti Çubuğu Görüldü Sonraki HaberWindows’ta Dosya İlişkilendirmelerini Tertip Edin

, , , , , , ,

59 kez görüntülendi, 1 kişisi bugün görüntüledi.

  

Yorum

Yorumlara Kapalıdır.